X

Monitory dotykowe w firmie. Jak wybrać monitor interaktywny ?
24.04.2015

Monitory dotykowe w firmie. Jak wybrać monitor interaktywny ?

Duże przedsiębiorstwa i małe firmy coraz częściej szukają nowoczesnych rozwiązań i narzędzi pozwalających w nowy, innowacyjny sposób zaprezentować swoje usługi lub produkty. Takimi urządzeniami są na pewno monitory dotykowe.

 

Monitory dotykowe w firmie mogą być wykorzystane na kilka sposobów. Po pierwsze mogą być wykorzystane podczas prezentacji i szkoleń wewnętrznych, przeprowadzanych dla pracowników. Drugim, istotnym zastosowaniem dla monitorów interaktywnych w firmie może być dotykowa, multimedialna prezentacja produktów lub usług dla klientów. Każda taka interaktywna prezentacja produktu lub usługi zastanie lepiej zapamiętana przez potencjalnego klienta firmy i będzie bardziej skuteczna od tradycyjnych metod komunikacji. Technologie interaktywne mogą być wykorzystywane w siedzibach firmy, na przykład w działach obsługi klienta, jak i również podczas różnego rodzaju targów i eventów.

 

Pierwszym produktem, który chcielibyśmy polecić jest monitor dotykowy marki Avtek, model TouchScreen 65P. Jest to monitor 65”, pracujący w technologii optycznej, dający możliwość obsługi przez cztery osoby jednocześnie. Rozdzielczość Full HD i podświetlanie ledowe zapewni doskonałą jakość obrazu. Do tablicy dodawane jest gratis oprogramowanie RM Easiteach w języku polskim.

Kolejnymi produktami godnymi polecenia są monitory interaktywne marki Qomo. Qomo to czołowy producent tradycyjnych tablic interaktywnych na świecie, marka bardzo dobrze znana i popularna. Tablice Qomo Quest są produkowane w 4 rozmiarach: 55”, 65”, 70” i 80”. Monitory mają w komplecie zestaw do montażu ściennego oraz oprogramowanie Flow!Works. Należy też zwrócić uwagę na bardzo długą żywotność (30 000 h) matrycy wykorzystanej do monitorach dotykowych Qomo.

Prekursorem w tworzeniu i produkcji interaktywnych monitorów dotykowych jest holenderska firma CTOUCH. Producent ten ma w swojej ofercie dwie linie produktów, seria Laser o przekątnych 60”, 70”, 84”oraz seria Leddura XT, 55”, 65”, 70” oraz 84”. W zależności od modelu monitory oferują cztery lub dziesięć punktów dotyku. Wszystkie monitory marki CTOUCH są sprzedawane z dedykowanym oprogramowaniem Ctools plus i SmoothBoard Air.