Ekrany projekcyjne - Adeo, Avers, Projecta, NOBO, Avtek

Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

 Jaki ekran kupić, aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię projekcyjną ?

W momencie, gdy kupiliśmy nowy projektor, pozostał nam jeszcze wybór odpowiedniego ekranu. Trzeba podjąć nie tylko decyzję o tym, jakiego rodzaju powierzchnia ma zostać użyta, czy jaka przekątna będzie odpowiednia do warunków w których odbywać się będzie projekcja. Ważnym elementem jest też typ ekranu, a to ma bezpośredni związek z pomieszczeniem (jego wielkością, wystrojem etc.), a także z tym, jakie są oczekiwania wobec niego.

 

Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Dlaczego warto kupić ekran ramowy ?

Duże sale konferencyjne, profesjonalne instalacje audio-video czy hi-endowe kina domowe wyposażone są najczęściej w bardzo dobry sprzęt projekcyjny. Użycie wysokiej jakości projektorów skłania do zakupu równie dobrego jakościowo ekranu. W takim momencie odpowiednim wyborem powinien być ekran ramowy.

Jak malować farbami Screen Goo - opis jednej z technik malowania.

Jak malować farbami Screen Goo - opis jednej z technik malowania.

Poniższy dokument został stworzony przez Pana Grzegorza z Nowej Soli, a zamieszczamy go dzięki uprzejmości firmy Vidis.

Instrukcja wykonania ekranu przedstwia jeden ze sposobów malowania farbami Screen Goo.

Jak wybrać właściwe sterowanie do ekranu AVers ?

Jak wybrać właściwe sterowanie do ekranu AVers ?

Sterowanie automatyczne lub zdalne ekranem elektrycznym czy windą do projektora znacznie podnosi komfort użytkowania urządzeń. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie możliwych instalacji ekranów oferta sterowań dedykowanych do produktów AVERS jest w pełni kompleksowa.

Systemy sterujące dostępne są w wersji do instalacji wewnątrz obudowy, które są instalowane podczas produkcji ekranu, oraz w wersji z własną obudową przeznaczone do samodzielnej instalacji podczas integracji systemu projekcyjnego.

Ekrany projekcyjne Adeo - Personal Screen System i system kontroli jakości

Ekrany projekcyjne Adeo - Personal Screen System i system kontroli jakości

System personalizacji ekranów Adeo - Personal Screen System - to jedno z najbardziej charakterystycznych rozwiązań oferowanych przez Adeo Screen. System personalizacji umożliwia produkcję ekranu o parametrach ściśle określonych przez klienta. Dzięki temu firma Adeo Screen jest w stanie zaoferować klientom produkty najbardziej zbliżone do ich oczekiwań i w możliwie najkrótszym czasie.

Jak samodzielnie dobrać wielkość ekranu do projektora ?

Jak samodzielnie dobrać wielkość ekranu do projektora ?

Na stronie http://www.projectorcentral.com każdy zainteresowany może samodzielnie sprawdzić, jak dobrać odpowiednią wielkość ekranu do posiadanego projektora. Żeby skorzystać z kalkulatora projekcji wchodzimy na powyższą stronę i wybieramy zakładkę „Throw Calculator”, następnie z listy wybieramy producenta projektora i model projektora. Możemy również znaleźć nasz projektor wpisując jego model w okno wyszukiwarki. Po wybraniu właściwego modelu projektora na ekranie pojawią się podstawowe informację o wybranym przez nas projektorze oraz szereg możliwych ustawień i parametrów do wyboru.

Monitory interaktywne

Jak wybrać monitor interkatywny dla edukacji

Jak wybrać monitor interkatywny dla edukacji

Monitory wielkoformatowe dla edukacji

 

W ciągu ostatnich lat coraz większym zainteresowaniem klientów zaczęły cieszyć się wielkoformatowe monitory interaktywne, które doskonale zastępują tradycyjne tablice szkolne. Jest to duże ułatwienie dla nauczyciela, a także szansa na zachęcenie uczniów do aktywności w trakcie zajęć. Monitor interaktywny jest głównie urządzeniem na którym można wspólnie prezentować, notować, edytować oraz zapisywać informacje. Obsługa jest intuicyjna i analogiczna do obsługi telefonu komórkowego z bardzo dużym wyświetlaczem. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad kupnem interaktywnego monitora to poniżej przygotowaliśmy poradnik, dotyczący tego, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru monitora aby spełniał Państwa oczekiwania w każdym aspekcie. Mając na uwadze fakt, że korzystanie z monitora interaktywnego planowane jest na co najmniej kilka lat, zakup produktu o parametrach odstających od aktualnych nowości rynkowych może powodować konieczność kolejnych, nieuzasadnionych inwestycji. Dodatkowym korzyścią jest możliwość zakupu monitora z zerową stawką vat zgodnie z ustawą o zakupie sprzętu do placówek oświaty*.

* Zgodnie artykułem 83 ust. 1 pkt. 26 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004r. (Dz. U. Nr 54 z 2004r.) szkoły oraz inne placówki maja prawo do zakupu sprzętu komputerowego ze stawką VAT 0%.

 

  • Wielkość monitora

Wielkość monitora jest wyrażana w calach czyli tak samo jak w przypadku zwykłych telewizorów. Panuje ogólna zasada, że im większe pomieszczenie tym większy monitor. Zasady te mogą oczywiście ulec zmianie ze względu na rozkład pomieszczenia lub układ stołów. Dlatego ważne jest aby przetestować jak preferowana wielkość monitora sprawdzi się w warunkach docelowych. Aby sprawdzić jak wielkość monitora będzie miała się do pomieszczenia można np. skorzystać z zamontowanej tablicy suchościeralnej, aby rozrysować różne wielkości monitorów i sprawdzić potencjalną widoczność z różnych miejsc. Należy pamiętać, że monitory mają szeroki kąt widzenia bo aż 178°. Parametry takie jak wysokość i szerokość ekranu można znaleźć w specyfikacjach monitorów, dla pierwszych pomiarów można przyjąć że 1 cal = 2,54 cm, mierzone po przekątnej. 

We względu na stosunek wielkości do ceny, wśród instytucji publicznych najczęstszym rozwiązaniem są monitory 65 calowe.

 

  • Rozdzielczość

Zdecydowana większość materiałów, które obecnie są tworzone jest w rozdzielczości FullHD, dlatego dobrze aby monitor posiadał rozdzielczość natywną równą lub lepszą.  Pozwoli ona na uzyskanie maksymalnej szczegółowości obrazu, bez strat na jakości prezentowanego materiału. Dodatkowo materiały w niższej rozdzielczość zawsze będą kompatybilne z urządzeniami o wyższej rozdzielczości, niestety nie zawsze działa to w obie strony.

 

  • Rodzaje i ilość złączy

Absolutnym minimum jest aby monitor posiadał po jednym złączu HDMI, VGA, USB oraz wejścia i wyjścia audio. Jest to istotne ze względu na prace wielu użytkowników w jednym momencie. W przypadku kiedy na jednym monitorze będziemy chcieli wyświetlić pracę kilku użytkowników, możemy to zrobić za pomocą wyboru źródła sygnału a nie fizycznego odpinania i podpinania kabli. Kolejnym istotnym czynnikiem jest miejsce umiejscowienia złączy. Ze względu na wagę i rozmiar monitory w większości przypadków mocowane są na stałe do ściany i dostęp do złączy umiejscowionych z tyłu urządzenia może być utrudniony, warto wtedy zwrócić uwagę czy producent oferuje złącza z przodu urządzenia. 

 

  • Głośniki

Bardzo często pomijany element wyposażenia a przecież rozwiązanie takie z powodzeniem zastąpi magnetofon lub sprzęt nagłaśniający w szkole są wbudowane głośniki. Czystość i moc głośników jest w tym przypadku najistotniejszym czynnikiem. Bo to dzięki nim osoba siedząca najdalej od monitora może w takim samym stopniu uczestniczyć w zajęciach jak osoba siedząca tuż obok monitora. 

 

  • Wzmacniana szyba frontowa

Wzmacniana szyba frontowa o grubości min. 4 mm jest element niezbędny ze względu na dotykowy ekran. Parametr szczególnie istotny w środowisku szkolnym. Zapobiega uszkodzeniu matrycy przez zbyt mocny nacisk na powierzchnię lub inne nieprzewidziane wypadki. Zapewnia on pełne bezpieczeństwo dla użytkowników urządzenia.

  • Ilość punktów dotyków

Punkty dotyku pozwalają na obsługę gestów wielodotykowych w systemie Android i Windows*. Często zdarza się, że przy monitorze jednocześnie przebywają dwie lub więcej osób warto aby każda z nich miała możliwość korzystania z gestów. W przypadku gdy przewidziane jest korzystanie przez większa liczbę osób warto zwrócić uwagę na minimalna ilość punktów, minimum 10.  Dodatkowo rozwój oprogramowania edukacyjnego i aplikacji wykorzystujących coraz więcej punktów dotyku powoduje, iż wskazany jest wybór monitorów obsługujących wielu punków.

*System Windows dostępny jest jedynie w monitorach z wbudowanym komputerem OPS.

Elementy dodatkowe, które warto mieć w zestawie

  • Slot na rozbudowę monitora o komputer OPS

Podłączenie zewnętrznego komputera, np. laptopa, wymaga podpięcia co najmniej dwóch dodatkowych kabli: kabla wideo oraz kabla USB, który odpowiada za przesyłanie danych dotyku. Nie można zapomnieć również o kablu zasilającym komputera. Jeżeli użytkownik chce uniknąć plątaniny kabli to powinien wybrać monitor ze slotem OPS, który pozwala wbudować wewnątrz monitora dedykowany komputer z system Windows. Komputer ten nie wymaga podpinania żadnych dodatkowych kabli a w zamian otrzymujemy pełna funkcjonalność komputera.  Materiały można przynosić i wgrywać np. za pomocą pendrive. Znacznie ułatwia to pracę i obsługę urządzenia. Daje też możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe aplikacje i funkcjonalności.

 

  • Powłoka antyodblaskowa

Parametr szczególnie przydatny gdy monitor używany jest w nasłonecznionych pomieszczeniach. Matowa powierzchnia nie odbija światła i pozwala na uniknięcie tzw. efektu lustra gdy w ekranie odbija się otoczenie. Wpływa to na eliminacje refleksów i zmniejszenie zmęczenia oczu.

 

Są to najważniejsze cechy na które według nas należy zwrócić uwagę, jeżeli mają Państwo bardziej szczegółowe pytania zachęcamy do skontaktowania się z naszymi handlowcami, którzy odpowiedzą na bardziej szczegółowe pytania oraz przygotują ofertę spełniająca Państwa oczekiwania.

Cyfrowa Szkoła z abcprezentacji.pl

Cyfrowa Szkoła z abcprezentacji.pl

Szkoła w której uczniowe mają dostep do nowoczesnych technologii jest bardziej skuteczna w nauczaniu i pomaga powoli wejść do cyfowego świata przyszłości.

Katalog

Tablice interaktywne - ENO, Qomo, Clasus, Smart, Interwrite

Tablice interaktywne SMART Board dla szkół i biznesu

Tablice interaktywne SMART Board dla szkół i biznesu

Dynamiczny rozwój technologii interaktywnych owocuje coraz niższymi cenami nowoczesnych urządzeń. Dzięki temu coraz więcej szkół decyduje się na zakup projektora, wizualizera i tablicy interaktywnej.

Rzutniki pisma - NOBO, 3M

Jak wybrać rzutnik pisma ?

 Jak wybrać rzutnik pisma ?

Wszyscy znamy je ze szkoły i mimo iż wymyślono już dużo wygodniejsze w użyciu urządzenia, rzutniki pisma nadal cieszą się dużą popularnością. Znalazły wszechstronne zastosowanie w salach konferencyjnych i szkoleniowych, podczas spotkań i prezentacji biznesowych.

Projektory - BenQ, Sanyo, Epson, Optoma, NOBO, Vivitek

Jak wybrać projektor krótkoogniskowy?

Jak wybrać projektor krótkoogniskowy?

Czym wyróżnia się projektor krótkoogniskowy od reszty projektorów. Projektor krótkoogniskowy jest w stanie wyświetlić obraz z bardzo krótkiej odległości. Projektory do krótkiej projekcji można rozróżnić na krótkoogniskowe, czyli takie, które wyświetlają obraz o wielkości 80” z ok. 100 cm, oraz na ultra krótkoogniskowe potrafiące wyświetlić obraz nawet z odległości kilku centymetrów.


 

Największą zaletą projektorów krótkoogniskowych jest fakt, że podczas wyświetlania obrazu niemal niemożliwe jest zasłonienie obrazu przez osoby przebywające przy tablicy lub ekranie. Przy zastosowaniu projektora multimedialnego częstym zjawiskiem jest niedogodność spowodowana zasłanianiem światła padającego na ekran. Osoba pracująca z projektorem musi kontrolować swoją lokalizację, aby nie przeszkadzać w projekcji. Zastosowanie projektora krótkoogniskowego rozwiązuje ten problem, ponieważ światło wyświetlane jest z góry na dół zaraz przy ekranie lub tablicy interaktywnej lub po prostu przy ścianie.


 

To rewolucyjne rozwiązanie daje dużą swobodę zastosowania projektorów, szczególnie w małych salach wykładowych i konferencyjnych. Dzięki dużej swobodzie uzyskiwania odpowiednio wielkiego obrazu projektory krótkoogniskowe idealnie sprawdzają się we współpracy z tablicami interaktywnymi. Są stosowane we wszystkich zestawach interaktywnych. Montowane są często na dedykowanych uchwytach przeznaczonych do tablicy interaktywnej i projektora tzn. podstawach mobilnych. Projektor można zamontować również na uchwycie ściennym lub sufitowym w odpowiedniej odległości od tablicy. Jeśli chodzi o zastosowanie projektora do pracy z ekranem projekcyjnym można pozwolić sobie  na umiejscowienie projektora na stoliku lub biurku pod ekranem.

Bardzo ważne jest to, że powierzchnia musi być idealnie gładka. Każde nawet najdrobniejsze pofałdowanie czy nierówność powierzchni, na której wyświetlany jest obraz z projektora krótkoogniskowego czy ultrakrótkoogniskowego będzie dawać wielokrotnie silniejsze deformacje obrazu niż w przypadku używania tradycyjnego projektora.
 

Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem wielu marek projektorów. Posiadamy projektory krótkoogniskowe firm Benq, Casio, Epson, NEC, Optoma, Sony, Viewsonic, Vivitek

 

Jak wybrać projektor do kina domowego ?

Jak wybrać projektor do kina domowego ?

Projektor do kina domowego to doskonały sposób na uzyskanie wrażeń kinowych we własnym mieszkaniu czy domu. Dzięki niemu obejrzysz filmy, seriale na dużym ekranie, który może mieć nawet kilka metrów szerokości. Wybór odpowiedniego projektora nie jest jednak łatwy, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. W tym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy projektor do kina domowego.

Wizualizery - AverMedia, Lumens, Samsung, Qomo, Epson

Jak wybrać odpowiedni wizualizer ?

Jak wybrać odpowiedni wizualizer ?

Każdy dobrze zna rzutniki pisma, często spotykane w różnego rodzaju instytucjach, szkołach etc. Ich zadaniem jest wyświetlenie, specjalnie wcześniej przygotowanych, folii z naniesioną treścią. I na tym, w gruncie rzeczy, ich działalność się kończy. Ich miejsce zaczynają wypierać wizualizery czyli urządzenia, które oferują dokładnie to samo (po połączeniu z lightboxe-em i projektorem) co wspomniane rzutniki, a także wiele innych cech, które eliminują wady poprzedników.

Laminatory - GBC, Wallner

Jak wybrać odpowiedni laminator ?

Jak wybrać odpowiedni laminator ?

Przed dokonaniem wyboru laminatora musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań i zapoznać się z parametrami, które ułatwią wybór urządzenia.

Gabloty - Vitincom, NOBO

Gabloty informacyjne Vitincom - jak wybrać ?

Gabloty informacyjne Vitincom - jak wybrać ?

Najlepszym sposobem na wyeksponowanie treści w miejscach publicznych, bez względu na to czy jest to wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, jest umieszczenie materiałów w gablocie. Tego rodzaju witryny nie tylko wyglądają estetycznie, ale także zapewniają wystarczającą ochronę wywieszonych dokumentów. Dodatkowo możliwość dobrania środka w postaci tablicy korkowej lub tekstylnej zapewnia dużą elastyczność i wygodę użytkowania.

Bindownice - GBC, Wallner

Jak wybrać odpowiednią bindownicę ?

Jak wybrać odpowiednią bindownicę ?

Bindowanie to prosty sposób na oprawianie arkuszy papieru w grzbiety do tego celu przeznaczone. Wykonuje się to za pomocą bindownicy. Istnieje wiele technik bindowania i zwykle do każdej z technik jest przeznaczone odrębne urządzenie, jak i materiały eksploatacyjne (grzbiety, okładki).

Niszczarki - Rexel, HSM, Kobra, Wallner

Jak wybrać odpowiednią niszczarkę ?

Jak wybrać odpowiednią niszczarkę ?

Środowisko biurowe, ale i domowe to prawdziwa kopalnia dokumentów zawierających poufne informacje - dane personalne, budżety, projekty, koszty, zyski itp.

Zapewne nikt nie chciałby, aby tego typu dokumenty trafiły w niepowołane ręce. Na szczęście znamy doskonały sposób, by temu zapobiec - powierzając kwestię ochrony wykwalifikowanym specjalistom, czyli niszczarkom dokumentów.

Aby wybrać niszczarkę dokumentów odpowiednią do naszych potrzeb, należy przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań.


X

Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.